Wybierz swoją kolorystykę
   
Na dworze plucha i wiatr, jednym słowem jesień. Ty kaszlesz a Twoje starsze dziecko przyniosło z przedszkola katar. Martwisz się, że Twój paromiesięczny maluszek złapie infekcję? Wcale tak nie musi być!

Nie ma stuprocentowego sposobu, który chroniłby maluszka prze infekcjami. Jednak stosując kilka zasad, możesz ograniczyć ryzyko przeziębienia czy choroby. Oto kilka z nich:

Zdrowie dzieci warto chronić zapobiegając pojawianiu się infekcji wirusowych. · Karm piersią. To kapitalna inwestycja w zdrowie Twojego maluszka. Przeciwciała, które szkrab otrzymuje wraz z Twoim pokarmem świetnie chronią go przed infekcjami, zwłaszcza jeśli to Ty kichasz, stanowiąc potencjalne źródło zakażenia.

· Podawaj probiotyki. Jeśli karmisz mieszanką, postaraj się podawać maluszkowi tę, która zawiera prebiotyki (wspomagają rozwój prawidłowej flory bakteryjnej) lub probiotyki (żywe kultury bakterii).

· Urozmaicaj dietę malca. Jeśli jesteś na etapie rozszerzania diety, postaraj się aby w jadłospisie maluszka nie brakowało produktów bogatych w witaminę C. Dieta szkraba musi być zróżnicowana i (w zależności od wieku) powinna zawierać: rozmaite kasze, pełnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa. Posiłki powinny być niewielkie – mały organizm potrzebuje stałych dostaw energii i witamin.

· Ogranicz kontakty z osobą chorą. Jeśli w domu ktoś jest przeziębiony, poproś aby na czas infekcji nie zbliżał się do maluszka. Jeśli partner ma katar, przejmij większość obowiązków związanych z pielęgnacją niemowlęcia. Jeśli starszy brat maluszka kaszle, nie pozwól aby całował szkraba.

· Wietrz mieszkanie, nawet kilka razy dziennie. Powinnaś to robić nawet gdy na dworze jest chłodno. Świeże powietrze sprawi, że liczba wirusów w domu znacznie się zmniejszy. Oczywiście na czas wietrzenia maluszek powinien przebywać w innym pomieszczeniu.

· Nie przegrzewaj. Temperatura w pomieszczeni gdzie przebywa niemowlę nie powinna być wyższa niż 21 stopni.

· Dużo spaceruj. Zamiast wychowywać maluszka w warunkach cieplarnianych, lepiej go hartuj. Jeśli nie jest zbyt wietrznie i wilgotno, zabieraj malucha na spacery. Świeże powietrze wzmocni jego odporność. Pamiętaj o ubraniu niemowlęcia stosownie do pogody.

· Podawaj witaminy. Ale tylko po konsultacji z pediatrą. Najlepsze są preparaty bogate w witaminę C.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ