Wybierz swoją kolorystykę
   
Zastanawiasz się, czy poddając się miłosnym igraszkom w ciąży, nie szkodzisz dziecku. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości tak, abyś mogła czerpać radość ze wspólnych z parterem, intymnych chwil.

Jeśli Twoja ciąża przebiega prawidłowo, nie musisz rezygnować ze współżycia. Twojemu maleństwu nic nie grozi. I choć maluch może odczuwać że się kochasz, z pewnością nie widzi i nie zdaje sobie sprawy, co się dzieje na zewnątrz.

Seks w ciąży nie szkodzi dziecku, a rodzicom pozwala czerpać radość z intymnych chwil. Dobra ochrona

W okresie ciąży, kanał szyjki macicy jest szczelnie zamknięty, a mięśnie, błony i wody płodowe skutecznie chronią maluszka. Nie ma możliwości, aby członek – nawet przy głębokiej penetracji – uszkodził rozwijający się płód. W okresie, kiedy brzuszek robi się widoczny, musisz jedynie zrezygnować z niektórych pozycji tak, aby nie był uciskany. Polecana jest pozycja na jeźdźca lub na łyżeczkę.

Ciśnienie w góręPodczas współżycia w Twoim organizmie następuję przyspieszenie pulsu i krążenia krwi. Zastanawiasz się czy to nie zagrozi maluszkowi…. Odpowiedź brzmi: nie! Krótkie i nieznaczne przyspieszenia akcji Twojego serca nie odbije się negatywnie na dziecku. Wręcz przeciwnie, dzięki zwiększonemu przepływowi krwi, dostarczasz maluchowi większą ilość tlenu i substancji odżywczych. Kochaj się na zdrowie…..swoje i Twojego maluszka!

Orgazm a dzieckoOrgazm, który dla Ciebie jest tak przyjemny, również pozytywnie wpływa na Twojego malca. Odczuwane przez dziecko w trakcie orgazmu skurcze macicy nie są dla niego niczym przykrym – wręcz przeciwnie, płód odczuwa je jako lekkie kołysanie. Poza tym w momencie kiedy się kochasz, Twój organizm wytwarza tzw. hormony szczęścia, które przekazujesz maluszkowi. Po zakończonym stosunku Twój maluszek może być uspokojony kołysaniem, ale może też, stymulowany aktywnością mamy, stać się żywszy. Obydwie reakcje są prawidłowe i żadna z nich nie powinna Cię niepokoić. Korzystaj ze wspólnych chwil z partnerem – szczęśliwa mama to szansa na zdrową ciążę i prawidłowy rozwój maluszka.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ