Wybierz swoją kolorystykę
   
To, że Twój maluch pożegnał się z pieluchą nie oznacza, że jego delikatna skóra nie wymaga bardzo dokładnej pielęgnacji. Jakie kosmetyki będą najlepsze dla Twojego dwuletniego szkraba?

Jeśli Twój maluszek skończył wiek niemowlęcy, nie musisz już stosować wyłącznie kosmetyków, przeznaczonych dla dzieci do 12 miesiąca życia. To oczywiście nie oznacza, iż Twój maluch może używać tych dla dorosłych – w dalszym ciągu jego wrażliwa skóra potrzebuje kosmetyków przeznaczonych wyłącznie dla dzieci.

Higiena dzieci po ukończeniu roku również wymaga stosowania delikatnych kosmetyków. Kąpiel

Pamiętaj, aby przed włożeniem dziecka do wanny starannie ją umyć (im łagodniejszego preparatu użyjesz, tym lepiej) a następnie dokładnie spłukać. Do kąpieli używaj mydła i płynu, które są przeznaczone dla dzieci w wieku Twojego szkraba. Najlepsze są te o naturalnym PH – mydła o kwaśnym PH mogą wysuszać skórę malca. Jeśli maluszek skończył pierwszy rok, może kąpać się w wodzie z dodatkiem płynu, który pod wpływem strumienia wodnego zamienia się w pianę. Zazwyczaj jest ona świetnym wabikiem dla maluchów, które nie chcą się kąpać! Jeśli myjesz główkę dziecka, używaj delikatnego szamponu tzw. „bez łez”. Gdy maluch protestuje przed myciem głowy, kup specjalną osłonę plastikową. W takim „kapeluszu” nie ma mowy, aby woda czy piana spłynęła do oczu. Jeśli szkrab ma zdrową skórę, po kąpieli nie musisz smarować jego ciałka balsamem czy mleczkiem. Jeśli jego skóra jest jednak wysuszona (zwłaszcza może się tak zdarzyć w zimie, kiedy wilgotność powietrza w mieszkaniu spada), możesz użyć delikatnej emulsji. Dobrze, jeśli jest tej samej firmy co płyn do kąpieli czy mydełko. Buzię maluszka możesz smarować delikatnym kremem, przeznaczonym do pielęgnacji małych dzieci – jest to ważne, zwłaszcza w mroźne i wietrzne dni.

Czyste ząbkiJeśli Twój szkrab skończył roczek, pora na zmianę pasty do zębów. Wybierz tę, przeznaczoną dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Pasty takie mają różne smaki: miętowy, truskawkowy czy jabłkowy. Pamiętaj, aby pomagać maluchowi w zabiegach pielęgnacyjnych jamy ustnej – w tym wieku szkrab nie jest w stanie samodzielnie, dokładnie umyć ząbków.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ