Wybierz swoją kolorystykę
   
Zamierzasz zostać ojcem. Czy wiesz, że każdy wypalany przez Ciebie papieros zmniejsza szanse na poczęcie? Również dla przyszłej mamy i rozwijającego się w jej brzuchu maleństwa, palony przez Ciebie tytoń jest zwykłą trucizną.

O szkodliwości nikotyny słyszałeś już pewnie nie raz. Choroby nowotworowe, problemy ze skóra, zębami i przykrym oddechem. Przeczytaj, jak papierosy mogą wpłynąć na Twoją potencję oraz jak bardzo potrafią zaszkodzić przyszłej mamie i maleństwu.

Plemniki przyszłego taty będą w lepszej kondycji jeśli mężczyzna rzuci palenie. Zanim dojdzie do zapłodnienia

Planując zostać ojcem, postanawiasz zrobić generalny „remanent” swojego stylu życia. Siłownia, zdrowa dieta, mniej stresu – to wszystko z pewnością wpłynie na jakość Twojego nasienia. A co z papierosami? Nie ma co ukrywać, iż palenie tytoniu powoduje znaczne zmniejszenie produkcji spermy oraz wyraźnie upośledza jej morfologię. Wywiera również ogromny wpływ na fizjologię erekcji. Statystyki sa bezlitosne: z 10% mężczyzn, którzy cierpią na impotencję, 75% to nałogowi palacze. Problemy z erekcją i jakością nasienia to nie jedyny powód, aby rzucić palenie. Jeśli palisz przy partnerce, wdychając dym staje się ona biernym palaczem. A przecież jej organizm przygotowuje się do ciąży. Nie sądzisz chyba, iż substancje które wdycha, służą zdrowiu przyszłej mamy? Jeśli Twoja partnerka jest na etapie rzucania nałogu, wspieraj ją. Razem będzie i łatwiej i raźniej.

Będziesz tatąTwoja partnerka jest w ciąży. Zapewne radość Wasza nie zna granic. Przyszła mama regularnie odwiedza lekarza, dużo wypoczywa a jej dieta jest odpowiednio zbilansowana. Zapewne również rzuciła nałogi. A co z Toba, przyszły tato? Oczekiwanie na dziecko, to również świetna okazja dla Ciebie, by rzucić palenie. Poza korzyściami zdrowotnymi są i finansowe - nie ma co ukrywać, iż papierosy sporo kosztują. Może lepiej pieniądze, które normalnie byś wydał na „paczkę”, zainwestować w wyprawkę dla maleństwa? Jeśli te zalety rzucenia nałogu nie przekonują Cię i nie wyobrażasz sobie życia bez papierosa, musisz zastosować pewne reguły, chroniące przyszłą mamę i maleństwo przed szkodliwymi skutkami wdychanego dymu. Przede wszystkim nie pal w domu ani w towarzystwie partnerki. Każdy wypalany przez Ciebie papieros nie tylko szkodzi zdrowiu mamy ale może upośledzić rozwój maleństwa. Pilnuj również, aby nikt inny nie palił w otoczeniu przyszłej mamy. Jeśli ktoś to robi, musisz mieć świadomość, iż dziecko otrzymuje tyle samo zanieczyszczeń, jakby to ona sama wypalała papierosa. A przecież zdrowie i dobra kondycja maluszka po narodzinach jest sprawą priorytetową. Badania wykazują, iż dzieci rodziców palących są bardzo podatne na choroby układu oddechowego. Istnieje również większe prawdopodobieństwo, iż same w przyszłości będą palaczami.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ