Wybierz swoją kolorystykę
   
Już za niedługo Twój maluch stanie się przedszkolakiem. To wielka zmiana w jego życiu. Pomóż mu przygotować się do nowej, ważnej roli.

Przedszkole duża zmiana w życiu maluszka, dlatego trzeba go właściwie do tego przygotować. Zazwyczaj 3 latek jest gotowy na pójście do przedszkola. Dzieci w tym wieku przeważnie sprawnie komunikują się z otoczeniem, panują nad swoją fizjologią, samodzielnie jedzą, ubierają się oraz chętnie bawią z innymi dziećmi. Jeśli Twój maluch nie opanował tych czynności, możesz mu pomóc przygotować się na „edukację” przedszkolną.

Trening samodzielnościJeśli Twój maluch ma „tyły” w dziedzinie samodzielności, czas na naukę. Dużo rozmawiaj z maluszkiem. Tak kieruj rozmową, aby w sposób jasny komunikował o co mu chodzi. Namawiaj maluszka, aby nie mówił w swoim języku, tylko używał powszechnych słów. Ty go rozumiesz, ale pani przedszkolanka może mieć z tym kłopoty. Twój szkrab powinien sam załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, lub wyraźnie sygnalizować że chce mu się siusiu czy kupkę. Obowiązkowo naucz maluszka (o ile jeszcze tego nie umie), iż po każdym wyjściu z toalety należy dokładnie umyć rączki za pomocą wody i mydełka. Karmisz swojego szkraba? To błąd. Z pewnością Twój maluch jest już gotowy i potrafi samodzielnie jeść, a Ty go tylko niepotrzebnie wyręczasz. To nic, jeśli początkowo zabrudzi ubranie – trening czyni mistrza. Co z samodzielnym ubieraniem? Nawet jeśli teraz miałoby to wam zając 15 minut więcej, postaraj się, aby maluch samodzielnie wkładał majteczki, skarpetki, koszulkę, spodnie czy sukienkę. Sprawdź czy w jego garderobie nie ma za dużo rzeczy z suwakami, sprzączkami czy guzikami. Jeśli tak, zakup kilka par spodni na gumkę (są o wiele wygodniejsze do ubierania i ściągania), bluzeczki wkładane przez głowę oraz buty i pantofelki na rzepy. Nie wymagaj, aby trzyletnie dziecko samodzielnie wiązało sznurowadła - to teraz jest dla niego czynność zbyt skomplikowana.

Wspólne zakupyTwój szkrab będzie się czuł lepiej, jeśli sam sobie wybierze rzeczy, stanowiące jego przedszkolną „wyprawkę”. Idź z malcem na zakupy. Kup pantofelki w jego ulubionym kolorze a pościel (potrzebna do leżakowania) z motywem jego ulubionej bajki. Niech maluch sam sobie wybierze przytulankę, którą będzie zabierał ze sobą do przedszkola. Jeśli potrzebny jest worek na buty, pozwól szkrabowi na wybór materiału z którego go uszyjecie. To wszystko sprawi, iż Twoja pociecha pierwszego września chętniej powita przedszkole.


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ