Wybierz swoją kolorystykę
   
Uwielbiasz spędzać czas ze swoim dzieckiem na dworze? Świetnie – ruch na świeżym powietrzu zapewne wyjdzie Wam na dobre. A co robić w deszczowe dni, kiedy pogoda nie pozwala na harce w ogrodzie czy parku?

Tata może dbać o rozwój dziecka uczestnicząc w różnych zabawach. Liczą się chęci i pomysłowość. W domu też można się świetnie bawić. Spędzony wspólnie czas w czterech ścianach, również może Wam sprawiać wiele radości.

Kredki i farbyZazwyczaj dzieci lubią rysować i kolorować. Dlatego w Waszym domu nie powinno zabraknąć kredek czy farb. Kup kilka kolorowanek, blok rysunkowy. Narysujcie wspólnie laurkę dla babci czy wazon kwiatów dla mamy. Fantastycznym pomysłem jest zakup koszulek typu T-shirt i farb do malowania na materiale. Wspólne ozdabianie koszulek to tylko połowa frajdy. Najważniejsze, że potem możecie chodzić we wspólnie zrobionych koszulkach. To na pewno was do siebie zbliży. W sklepach z akcesoriami dziecięcymi kup farby, którymi można malować za pomocą palców. Weź stary karton lub kup papier dużych rozmiarów i namalujcie coś wspólnie. Zaopatrz się w kredki, którymi można rysować po płytkach w łazience. Pomysł namalowania czegoś na flizach najlepiej zrealizować pod prysznicem – po zakończonej zabawie, łatwiej będzie zrobić porządek.

Gry planszoweUczą, rozwijają i bawią. Dla Ciebie mogą wydawać się nudne, ale dzieci zazwyczaj je uwielbiają. Wybierając grę, pamiętaj, aby była ona dostosowana do wieku dziecka. Jeśli znudzi Wam się, możecie pograć w memo lub gry edukacyjne.

GotowanieNie martw się, jeśli nie jesteś mistrzem kuchni. To nie jest istotne. Spróbuj zdobyć od partnerki lub babci łatwy przepis. Dzieci uwielbiają pomagać w gotowaniu czy pieczeniu. Maluch może przecież sypać mąkę, mieszać składniki, czy dodawać przyprawy. Efekt waszej pracy możecie pokazać mamie malucha. Na pewno będzie jej smakować.

Zabawki inaczejDzieci kochają swoje zabawki. Weź kilka różnych i rozłóż na podłodze. Zaproponuj porządkowanie zabawek wg. koloru, kształtu, wielkości i innych charakterystycznych cech. Zapytaj malca według jakich cech chciałby uporządkować swoje zabawki. Mały mądrala z pewnością wpadnie na kilka pomysłów. Powyższa zabawa doskonale rozwija zdolności umysłowe szkraba.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ