Wybierz swoją kolorystykę
   
Lato za pasem. Czy zastanawiałaś się jak dbać o skórę w upalne dni? Pamiętaj, że słońce może być dla Ciebie groźne, zwłaszcza jeśli spodziewasz się maluszka.

W czasie ciąży skóra staje się bardzo wrażliwa. Za sprawą szalejących w Twoim organizmie hormonów, gorzej reaguje na czynniki środowiskowe takie jak wiatr, zimno czy promieniowanie słoneczne.

Pielegnacja skóry w ciąży jest bardzo istotna, gdyż słońce może być groźne dla kobiety w ciąży. Podaruj mi trochę słońca

Nikt nie mówi, że słońce niesie ze sobą samo zło. Pod jego wpływem organizm produkuje witaminę D. Promienie słoneczne poprawiają humor i samopoczucie. A to z kolei prowadzi do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia. Dlatego warto korzystać ze słońca, ale z umiarem.

W mieście i na plażyNie ważne, czy wybierasz się nad morze czy urlop spędzasz w mieście. Ochrona przed słońcem obowiązuje wszędzie. Jeśli lekarz pozwoli Ci na plażowanie, pamiętaj o zakupie dobrego, ochronnego kremu. Dużo pij, zwłaszcza niegazowanej wody mineralnej. Przebywaj raczej w cieniu parasola. Gdy na plaży jest bardzo gorąco, lepiej udaj się do miejsca, gdzie jest chłodniej – przegrzanie organizmu może spowodować Twoje złe samopoczucie a maluszkowi może zagrozić. Najlepiej, abyś nie przebywała na plaży między godziną 11 a 15. Wtedy słońce jest najsilniejsze. Jeśli urlop spędzasz w miejscu zamieszkania, pamiętaj, aby przed każdym wyjściem z domu posmarować ciało kremem ochronnym. Zamiast podkładu czy pudru, możesz stosować kompakty przeciwsłoneczne, które zazwyczaj zawierają wysokie filtry.

Dla każdego coś innegoNowoczesne kosmetyki przeciwsłoneczne nie tylko chronią Twoją skórę przed słońcem, ale również dostarczają jej wiele składników odżywczych. Wybór odpowiedniego dla Ciebie kremu ochronnego zależy od rodzaju skóry a także od Twojej karnacji. Na rynku dostępne są kosmetyki przeznaczone dla pań o cerze suchej, przetłuszczającej się czy z problemami naczyniowymi – z pewnością wiec nie będziesz miała trudności ze znalezieniem kremu najodpowiedniejszego dla siebie. Jeśli masz jasną karnację, najlepszy będzie dla Ciebie krem z SPF 50+. Brunetki mogą używać kosmetyków od SPF 20 do SPF 50. Przy wyborze kosmetyku, zwróć uwagę na jego konsystencję i zapach. Jeśli przeszkadza Ci tłusty krem, wybierz emulsje. Kosmetyk, im mniej wyczuwalny będzie miał zapach, tym lepiej będziesz go tolerowała. Raczej kupuj preparaty z filtrem fizycznym (mineralnym) a nie chemicznym. Te ostanie mogą spowodować podrażnienia.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ