Wybierz swoją kolorystykę
   
Jeśli zgłębiasz wiedze na temat alergii, ten artykuł jest dla Ciebie. Opisujemy kilka prawd i przesądów na temat tej choroby.

Niemowlę jest narażone na czynniki alergiczne z pokarmu, środowiska oraz odziedziczonych genów. Każda wysypka jest objawem alergii

Fałsz. Wysypka może być objawem innej choroby (np. ospy, różyczki, gorączki trzydniowej). Jeśli natomiast skóra malca jest szorstka, sucha, a widoczne na niej czerwone zmiany (szczególnie na policzkach, rączkach i nóżkach) łuszczą się – prawie na pewno jest to alergia.

Karmienie dziecka piersią zabezpiecza je w 100% przed alergiąFałsz. Pokarm mamy jest swoistym „parasolem ochronnym” przed tą chorobą, nie daje jednak całkowitej ochrony. U około 0,05 % dzieci karmionych pokarmem naturalnym, występują objawy nadwrażliwości pokarmowej.

Testy skórne są najbardziej miarodajne u dzieci powyżej 3 roku życiaPrawda. Za ich pomocą można sprawdzić, na co maluch jest uczulony. Pod skórę wprowadzany jest alergen, jeśli wywoła on zaczerwienienie lub obrzęk, świadczy to o uczuleniu. Testy w zasadzie wykonuje się u dzieci, które ukończyły 36 miesięcy.

Dziecko z alergią kontaktową powinno unikać basenów.Prawda i fałsz. To zależy jaka woda jest w basenie i jaki jest stan skóry maluszka. Chlorowana może podrażniać delikatną skórę, może przyczynić się do powstawania na niej zmian. Dlatego dla małych alergików lepszy będzie basen z wodą ozonowaną.

Chore na astmę dziecko nie może uprawiać sportówFałsz. Może, a nawet powinno. W leczeniu astmy chodzi o to, aby możliwe było prowadzenie normalnego trybu życia. Aktywność ruchowa jest więc wskazana, pod warunkiem że choroba jest opanowana. Po konsultacji z lekarzem, maluch może więc pływać, skakać i biegać.

Czynnikiem wyzwalającym alergię mogą być spaliny samochodowePrawda. Mgła olejowa i cząsteczki sadzy ułatwiają rozwój astmy. Na skutek reakcji z promieniami słonecznymi, spaliny wytwarzają tzw. smog fotochemiczny, który jest silnym alergenem. Tak wiec dzieci w wielkich miastach są bardziej narażone na alergie niż dzieci mieszkające na wsiach.

Skłonność do alergii jest dziedzicznaPrawda. Alergię można odziedziczyć po rodzicach lub dziadkach. Największe prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę mają maluszki, których oboje rodzice są alergikami.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ