Wybierz swoją kolorystykę
   
Będąc tatą, stajesz się idolem dla swojego synka. Jak go wychować, by wyrósł na prawdziwego mężczyznę?

Tata jest dla swojego syna największym autorytetem i wzorem do naśladowania. Postaraj się tak wychować swojego małego szkraba, aby wyrósł na mądrą i lubianą osobę. To, jakim będziesz ojcem w znaczny sposób wpłynie na to, jakim w przyszłości Twój syn będzie tatą dla swoich dzieci.

Tata jest wzorem dla synka, dlatego powinien dbać o prawidłowy rozwój dziecka. Wzór do postępowania

Dzieci są świetnymi obserwatorami. Dlatego ważne jest, aby swoim zachowaniem dawać przykład. Nie możesz bowiem karcić syna za to, że pobił kolegę na podwórku, jednoczenie wymierzając mu karę w postaci klapsa. Pewne zasady obowiązują wszystkich domowników i wszyscy muszą je przestrzegać. Naucz swojego szkraba, że zamiast pięści można użyć słów. Dobrze, jeśli Twój syn będzie widział, iż szacunkiem, miłością i troską otaczasz jego mamę. W przyszłości będzie dla niego naturalną sprawą, że mężczyzna powinien być obrońcą kobiety, jej oparciem i ostoją. Dzieląc się z partnerką obowiązkami, dajesz swojemu synowi szansę zauważenia, że tata to nie tylko kumpel od kopania piłki, ale również osoba, która opiekuje się dziećmi, sprząta i gotuje. To dla niego sygnał, że prawdziwy facet nie tylko jest silny i dzielny, ale również troskliwy i opiekuńczy.

Prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze?To bzdura! Każdy człowiek, niezależnie od płci i wieku, ma prawo okazywać swoje emocje, również słabość. Dlatego jeśli malec rozpłacze się na widok lekarza, nie karć go mówiąc, iż dzielni chłopcy nie płaczą – w ten sposób nauczysz go, że swoje emocje należy tłumić. A przecież maluch ma prawo powiedzieć i okazać, że się czegoś boi, że jest nieszczęśliwy. Ty też okazuj malcowi co czujesz. Nie wstydź się i nie ukrywaj swojego smutku czy przygnębienia – zamiast tego wytłumacz, że każdemu zdarzają się momenty słabości.

Wspólny czasSpędzone razem z tatą chwile są cenne dla małego mężczyzny. Dlatego dużo z nim rozmawiaj, czytaj książki, zachęcaj go do mówienia co go interesuje. Znajdźcie wspólne hobby. Kino, rower czy basen to wspaniałe okazje aby pobyć razem.

PochwałyNiezależnie od tego, co zrobiłby Twój smyk, musi czuć że go kochasz i akceptujesz jako osobę. To nie oznacza, że zezwalasz na każde zachowanie. Wszystkie dzieci, ale zwłaszcza chłopcy, muszą żyć w świecie określonych, jasnych reguł. Jeśli synek ich przestrzega – należy się pochwała. Chwal swoje dziecko nie tylko za dobre zachowanie ale również za osiągnięcia i wygląd – Twój szkrab wyrośnie wtedy na pewną siebie, odważna osobę.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ