Wybierz swoją kolorystykę
   
Zamierzasz posłać swojego trzylatka do przedszkola i zastanawiasz się, które będzie lepsze dla Twojego szkraba: prywatne, publiczne a może katolickie?

Przedszkole prywatne to czesto wybór rodziców, którym nie udało się zapisać maluszka do publicznego przedszkola. We wszystkich przedszkolach, niezależnie od tego czy są to placówki prywatne czy publiczne, realizowany jest program podstawowy, który narzucony jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Program ten określa zakres edukacji małego przedszkolaka i może być różnie realizowany przez poszczególne placówki.

PubliczneSą prowadzone przez gminy lub miasta. Zazwyczaj mają nazwę: przedszkole samorządowe, miejskie albo publiczne. Każdą grupą opiekują się wykwalifikowane(obowiązkowo z wyższym wykształceniem) nauczycielki. W przedszkolach publicznych zazwyczaj jest kuchnia, gdzie przyrządzane są posiłki dla dzieci. Placówki te oferują opiekę i edukację małego przedszkolaka. Normą są takie zajęcia jak: język angielski, rytmika czy gimnastyka korekcyjna. W przedszkolach publicznych (ale nie we wszystkich) możliwe jest również uczestnictwo malucha w zajęciach dodatkowych, takich jak np. drugi język obcy. Jakie to będą zajęcia, w dużej mierze zależy od rodziców – oni najczęściej mają wpływ na to, jakie zajęcia dodatkowe będą organizowane. Wśród przedszkoli publicznych znajdują się również placówki integracyjne, gdzie dzieci niepełnosprawne przebywają z dziećmi zdrowymi. Miesięczny koszt pobytu dziecka w przedszkolu publicznym kształtuje się w granicach 300 - 500 zł.

PrywatneSą prowadzone przez fundacje bądź osoby fizyczne. Zazwyczaj mają przyjazne nazwy np. Miś, Bajka, Iskierka. Grupy są mniejsze niż w przedszkolach publicznych. Dziećmi opiekują się wykwalifikowane wychowawczynie. Bywa, iż przedszkola prywatne nie mają własnej kuchni – posiłki są dowożone. Placówki prywatne oprócz programu podstawowego zazwyczaj oferują szeroką gamę zajęć dodatkowych: drugi język, balet, judo, karate, zajęcia plastyczne, muzyczne itp. Niektóre przedszkola są powadzone w oparciu o nowatorskie metody wychowawcze, stymulujące intelektualny rozwój dziecka. Miesięczny koszt pobytu dziecka w przedszkolu prywatnym kształtuje się w granicach 500 - 1000 zł. Bywa, że trzeba zapłacić więcej.

KatolickieOstatnimi czasy cieszą się coraz większa popularnością. Prowadzone zazwyczaj przez siostry zakonne, mają dobra opinię. Koszt pobytu dziecka w takiej placówce to kwota oscylująca pomiędzy 300 – 500 zł miesięcznie.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ