Wybierz swoją kolorystykę
   
Czeka Cię bardzo ważna decyzja - wybór placówki, do której przez kilka lat będzie uczęszczał Twój maluch. To bardzo ważne, aby było to miejsce przyjazne dziecku. W końcu Twój szkrab będzie tam spędzał sporą część dnia…

Wybór przedszkola powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem wśród znajomych. Nikt nie może zaprzeczyć, iż maluchy które chodzą do przedszkola świetnie się rozwijają intelektualnie i społecznie. Przedszkole jest ważnym miejscem gdzie maluch, ucząc się samodzielności i działania w grupie, może zostać dobrze przygotowany do przyszłej edukacji w szkole.

Kiedy do przedszkola?Większość trzylatków jest gotowych do pójścia do przedszkola, co nie oznacza oczywiście iż nie protestują przed rozstaniem z rodzicami i zostaniem w obcym miejscu. W tym wieku dzieci przeraża jeszcze hałas i pobyt w dużej grupie rówieśników. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków, problem mija po 2-3 tygodniach. Po tym okresie dziecko zazwyczaj przychodzi do przedszkola uśmiechem na twarzy.

Trudny wybórMyśląc nad przedszkolem dla Twojego szkraba, zastanawiasz się, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze najlepszej placówki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby znaleźć dobre przedszkole w bliskim sąsiedztwie miejsca zamieszkania bądź pracy. Czasem jednak ta idealna sytuacja nie jest realna, wobec tego musisz poszukać przedszkola, do którego będziesz musiała nawet dojeżdżać. Często jednak warto poświęcić te kilka bądź kilkanaście dodatkowych minut dziennie na dojazd do naprawdę dobrego przedszkola, gdzie Twój szkrab będzie się świetnie czuł.

Od czego zacząć?Jeśli zamierzasz posłać swoje dziecko do przedszkola, popytaj znajomych i sąsiadów – może znają placówkę godną polecenia? Dodatkowym źródłem informacji jest również Internet i wszelkie fora dyskusyjne, dotyczące tej tematyki. Dokonując wyboru przedszkola zwróć uwagę na fakt, jak liczne są grupy i jakie zajęcia znajdują się w ofercie placówki. Czy jest kuchnia, w której przygotowane są świeże posiłki, czy dania są dowożone? Sprawdź, w jakich godzinach przedszkole jest czynne. Jeśli chcesz mieć pewność, iż w nowym miejscu maluch będzie się czuł dobrze, wybierz się wcześniej na „inspekcję”. W ten sposób będziesz mogła zaobserwować, jakie jest podejście wychowawczyń do dzieci oraz jak maluchy się zachowują: są wesołe i zadowolone, czy raczej smutne? Przy wyborze przedszkola dla swojej pociechy pamiętaj o zasadzie, iż najważniejsze nie są ani dodatkowe zajęcia ani super nowoczesne zabawki. Najcenniejsza jest atmosfera i przyjazne nastawienie do małego człowieka.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ