Wybierz swoją kolorystykę
   
Dzięki nim dziecko nie tylko się bawi, ale również rozwija. Powinny być bezpieczne i dopasowane do wieku maluszka. Dlatego, zanim kupisz szkrabowi nową zabawkę, sprawdź czy jest ona dobrej jakości.

Są wspaniałymi przyjaciółmi małego człowieka. Każdy o tym wie, dlatego dzieci zazwyczaj w prezencie dostają nowe zabawki, dzięki którym poznają świat, uczą się i bawią.

Zabawki dla niemowlaka powinny być dostosowane fakturą i kolorem do wieku dziecka. W zależności od wieku

Aby spełniały swoją funkcję, muszą być dostosowane do wieku malca. Dla noworodków najlepsze będą zabawki w wyrazistych kolorach (np. żółtym lub czerwonym). Zainteresują je również zabawki o kontrastowych barwach (np biało-czarnym). Małe niemowlęta zainteresują na pewno wszelkie zabawki o zróżnicowanej fakturze (chropowate, gładkie, pofałdowane). W drugim półroczu życia niezwykle atrakcyjne są te, które łatwo chwycić. Jeśli do tego przy naciśnięciu lub potrząśnięciu wydają dźwięki, to możesz mieć pewność, iż maluch wykaże nimi wielkie zainteresowanie. W każdym wieku można (a nawet należy!) kupować maluszkowi książeczki. Początkowo mogą zawierać jedynie same obrazki. Wraz z rozwojem atrakcyjne staną się dla szkraba wierszyki, opowiadania i bajki. Obecnie na rynku jest wielki wybór pięknie ilustrowanych książeczek dla najmłodszych. Warto je kupować i zachęcać dziecko do wspólnej lektury. Czytanie to wspaniały i bardzo pożyteczny sposób na wspólnie spędzony czas.

Bezpieczeństwo to podstawaNiestety w sklepach nie brakuje zabawek, które najzwyczajniej stanowią zagrożenie dla maluszka. Rozpadają się, wydzielają nieprzyjemny zapach a czasem nawet farbują skórę dziecka. Aby uniknąć zakupu przysłowiowego bubla, musisz zwracać uwagę na pewne kwestie. Po pierwsze sprawdź, czy upominek który zamierzasz kupić szkrabowi ma odpowiedni atest. Znak CE oznacza, iż zabawka została wyprodukowana zgodnie z wymogami bezpieczeństwa. Dobrze, jeśli posiada również atest lub certyfikat Centrum Zdrowia Dziecka lub Państwowego Zakładu Higieny. Zawsze zwracaj uwagę, czy na opakowaniu znajduje się informacja, dla dzieci w jakim wieku zabawka została wyprodukowana.Unikaj zabawek o ostrych kształtach (dziecko może się skaleczyć) i nieprzyjemnym zapachu. Sprawdź, czy nie są do niej przymocowane małe elementy, które szkrab mógłby łatwo oderwać i połknąć lub włożyć sobie do noska lub uszka. Jeśli decydujesz się na zakup zabawki na baterię, upewnij się, że dostęp do baterii jest zablokowany poprzez klapkę lub śrubkę. Jeśli wybierasz pluszaka sprawdź czy można go prać. Jeśli nie – poszukaj informacji o sposobie czyszczenia. Upewnij się, że materiał z którego jest zrobiony nie farbuje skóry dziecka.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ