Wybierz swoją kolorystykę
   
Jest bardzo ważna. Zaniedbanie jej, może prowadzić do infekcji i bolesnych odparzeń. Właściwa pielęgnacja miejsc intymnych Twojego maleństwa zapewni mu komfort i prawidłowy rozwój.

Intymna higiena niemowląt zapewnia komfort i prawidłowy rozwój dziecka. Stały kontakt delikatnej skóry pupy z mokrą pieluszką może przyczynić się do podrażnień. Staranna kąpiel, częste przewijanie oraz odpowiednie kosmetyki mogą zapobiec przykrym dolegliwościom.

DziewczynkaDziewczynki mają stosunkowo krótką cewkę moczową, więc łatwo może u nich dojść do zakażenia dróg moczowych. Dlatego właściwa pielęgnacja okolic intymnych Twojej córeczki jest tak bardzo ważna. W pierwszych dniach po narodzinach nie przemywaj miejsc pomiędzy wargami sromowymi – znajduje się tu maź, która działa ochronnie. Po upływie 7 dni, możesz myć to miejsce, zachowując ostrożność i niezwykłą delikatność. Najlepsze do pielęgnacji krocza dziewczynki będą waciki, którymi należy przemywać krocze zawsze od góry do dołu, nigdy odwrotnie – możesz przenieść bakterie znajdujące się w okolicach odbytu na wargi sromowe. Po jednokrotnym przemyciu, wyrzuć wacik i jeśli jest potrzeba, użyj nowego. Pamiętaj! Na śluzówkę warg sromowych nie nakładaj żadnych kosmetyków.

ChłopiecDo pielęgnacji krocza chłopca będziesz potrzebowała płatków kosmetycznych bądź delikatnej myjki. Pamiętaj, aby myć nie tylko prącie, ale również worek mosznowy, pachwiny i pośladki swojego synka. Nigdy nie odprowadzaj na siłę napletka! Znajdującą się na jego krawędziach wydzielinę usuwaj delikatnie.

Sucha pupa to podstawaAby nie doszło do odparzeń, nieprzyjemnych otarć i zakażeń, nie wystarczy tylko staranne mycie okolic intymnych. Trzeba przewijać maluszka regularnie. Nawet jeśli używasz pieluszek jednorazowych, zmieniaj je, gdy zrobią się trochę mokre a nie gdy przestaną już chłonąć. Mokra pielucha działa jak ciepły, wilgotny kompres, który dodatkowo utrudnia skórze oddychanie. Gdy zmieniasz pieluszkę, przytrzymuj delikatnie nóżki malucha (nie ciągnij ich!), ostrożnie przetrzyj a następnie umyj pupę. Posmaruj pośladki kremem ochronnym. Na rynku dostępne są różne specyfiki do pielęgnacji okolic intymnych dzieci. Często zawierają one substancje, które chronią delikatną skórę malucha przed drażniącym działaniem amoniaku i mocznika. Te zawierające cynk mają działanie lecznicze. Kremy zawierające panthenol przyspieszają gojenie.
Jeśli maluszek ma podrażnioną pupę – pozawalaj mu na baraszkowanie bez pieluszki. Dostęp świeżego powietrza jest niezbędny w procesie leczenia podrażnień oraz zapobiegania odparzeniom skóry.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ