Wybierz swoją kolorystykę
   
W sytuacji, kiedy lekarz zabrania współżycia, powinniście znaleźć inne sposoby czerpania przyjemności z bycia ze sobą. Czuły dotyk, ciepłe słowa, delikatne przytulenie...to wszystko może sprawiać Wam wiele radości.

Seks w ciąży to nie także pocałunki, delikatne przytulanie i czuły dotyk. Do prawidłowego emocjonalnego rozwoju, człowiek potrzebuje miłości i dotyku. W ciąży te potrzeby często nasilają się – partnerzy szczególnie potrzebują czuć, że są kochani i akceptowani. Pieszczoty są świetnym sposobem by to okazać.

Blisko siebieJeśli stosunki seksualne są teraz niewskazane, okazujcie sobie uczucia w inny sposób. Na co dzień mówcie sobie komplementy, przytulajcie się i całujcie. Wieczorem nie bójcie się poeksperymentować. Głębokie, namiętne pocałunki, miłość francuska czy erotyczny masaż to wspaniałe sposoby, by okazać partnerowi miłość, a nawet doprowadzić go do fizycznej rozkoszy. Spróbujcie głaskania, muskania, pocierania czy drapania - pieszczoty wrażliwych miejsc partnera mogą sprawić, iż przez jego ciało przejdzie prawdziwy dreszcz rozkoszy. Często zapominanymi miejscami są dłonie i stopy. Teraz możecie odkryć, jak ich całowanie czy pieszczenie może być przyjemne! Nie zapominajcie o karku, pośladkach i plecach – to bardzo wrażliwe miejsca zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Można je całować, pieścić rękoma, językiem lub wargami. Sprawdźcie, które pieszczoty sprawiają Wam największą przyjemność – czuły nasycony erotyzmem dotyk pomoże rozładować napięcie i da Wam poczucie prawdziwej bliskości.

Piersi pod ochronąZnaczna część kobiet w ciąży nie czerpie dużej przyjemności z pieszczot piersi i partner musi to uszanować. W pierwszym trymestrze stają się one nabrzmiałe i bardzo wrażliwe – nawet najmniejszy ich dotyk może sprawiać ból. W końcowym okresie ciąży może wyciekać z nich pokarm – w takiej sytuacji kobieta może odczuwać dyskomfort. Jeśli ciąża jest zagrożona przedwczesnym porodem, należy unikać pieszczenia brodawek sutkowych kobiety - ich stymulacja powoduje wydzielanie oksytocyny, pobudzającej skurcze macicy. Jeśli musicie zrezygnować z pieszczot piersi, nie traktujcie tego jednak jak katastrofę – jest przecież wiele innych, ciekawych miejsc na ciele kobiety, które warto „odwiedzić”.

Nietypowy stosunekGdy nie możecie się kochać, warto skorzystać z zastępczych form stosunku. Idealna wydaje się być pozycja „na łyżeczkę” , kiedy członek zamiast w pochwie porusza się między udami partnerki. Mężczyźni uwielbiają również masaże swojej męskości – można to robić przy pomocy dłoni, piersi lub ust.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ