Wybierz swoją kolorystykę
   
W ciąży warto o siebie dbać - dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Pięknie wypielęgnowane paznokcie z pewnością będą Twoją ozdobą. Teraz musisz im poświęcić więcej czasu. Dlaczego?

Zdrowe paznokcie i ich pielęgnacja w ciąży wpływa na dobre samopoczucie kobiety. Zwiększenie ilości substancji odżywczych oraz przyspieszenie przepływu krwi powoduje lepsze odżywienie komórek skóry. Dlatego w ciąży Twoje paznokcie mogą rosnąć dwa razy szybciej. A to oznacza, że będziesz musiała częściej robić manicure.

W domu czy u kosmetyczki ?Manicure nie jest trudny do wykonania, dlatego z powodzeniem możesz go zrobić w domu. Jeśli jednak do tej pory chodziłaś pielęgnować paznokcie do manicurzystki, nie musisz rezygnować z wizyt. Warto tylko się upewnić, czy salon do którego uczęszczasz dba o dokładną sterylizację narzędzi. To bardzo ważne, gdyż teraz szczególnie niebezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka byłoby zarażenie się wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C. Uprzedź manicurzystkę, że jesteś w ciąży. Niektóre płyny czy podkłady mogą Cię teraz uczulać a ich zapach może wywołać mdłości. Warto pamiętać, iż w ciąży nie powinno się używać środków zawierających toulen oraz formaldehyd – substancje te mogą podrażniać.

Zasady domowego manicureNajlepiej wykonać go tuż po kąpieli- skórki są miękkie a tym samym łatwiej je usunąć. Pamiętaj, że paznokcie nie lubią częstego wygładzania polerkami oraz zbyt silnego czyszczenia (do tego celu zamiast pilnika najlepiej wykorzystać miękką szczoteczkę). Zmywając stary lakier nie trzyj mocno płytki paznokcia, ponieważ możesz ją nadmiernie wysuszyć. Najlepiej przyłożyć nasączony rozpuszczalnikiem wacik do paznokcia i chwilę odczekać aż emalia rozpuści się. Piękne paznokcie powinny mieć odpowiedni kształt. Najmodniejszy jest kształt prostokąta z zaokrąglonymi brzegami. Przed położeniem lakieru warto pomalować paznokcie podkładem – chroni ona płytkę przed zażółceniem.

Witaminy i mirkoelementyTo co jesz ma wpływ nie tylko na to jak się czujesz, ale i jak wyglądasz. Najlepszym sposobem na piękne paznokcie jest ich pielęgnacja oraz zbilansowana dieta. Twój jadłospis powinien obfitować w pokarmy bogate w wapń, krzem, żelazo oraz witaminę A. Dużo pij – niedobór płynów może przyczyniać się do rozdwajania płytek.
Pamiętaj, aby bez konsultacji z lekarzem nie zażywać żadnych środków wzmacniających paznokcie.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ