Wybierz swoją kolorystykę
   
Dzieci uwielbiają zabawy z tatusiami. To z nimi najfajniej jest kopać piłkę czy puszczać latawce. Ręce i ramiona taty są silne, można więc robić różne fajne akrobacje. Podczas zabawy musisz zadbać o to, aby była ona interesująca i bezpieczna.

Dwulatek uwielbia zabawy ruchowe, a z przedszkolakiem mozna pograć już w gry umysłowe. Szaleństwa z tatą to dla dziecka niezwykle miłe i ważne chwile. Poprzez zabawę z ojcem, maluch uczy się nowych rzeczy i poznaje świat. To również czas budowania silnych więzi między nimi. Pediatrzy zachęcają tatusiów do aktywnych zabaw ze swoimi pociechami. Dlatego jeśli Twój maluszek domaga się od Ciebie zabawy, poświęć mu czas. To naprawdę kapitalna „inwestycja”, która w przyszłości zaprocentuje wzajemną bliskością oraz lepszą kondycją umysłową i fizyczną malca.

Przed pierwszymi urodzinamiTo, że maluch ma dopiero kilka miesięcy nie oznacza, że nie można się z nim bawić w fantastyczny sposób. Kapitalnym pomysłem jest zapisanie malucha na basen. Pod troskliwym okiem taty oraz instruktora, ryzyko jakichkolwiek urazów praktycznie nie istnieje.
Pomysłów na zabawę z kilkumiesięcznym niemowlęciem jest wiele. Dzieci uwielbiają zabawę w „a ku ku” , różnego rodzaju wyliczanki i wierszyki („tu sroczka kaszkę ważyła...”). Połóż malca na swojej klatce piersiowej - leżąc na brzuszku, szkrab trenuje mięśnie plecków i szyi a dla Ciebie to wspaniała okazja na wspólne przytulanie.
Bawiąc się z niemowlęciem musisz uważać, aby nie zrobić mu krzywdy. Absolutnie zabronione jest podrzucanie dziecka, potrząsanie nim i branie go głową do dołu. Jeśli maluch nie jest gotowy, nie sadzaj go i nie zmuszaj do chodzenia.

Drugi rokPo ukończeniu pierwszego roku życia, dziecko uwielbia zabawy ruchowe. Piłka to teraz kapitalna zabawka. Można nią turlać, rzucać, kopać. Mniejsza posłuży do nauki łapania. W tym okresie dzieci uwielbiają zabawy klockami. Tata to teraz autorytet w dziedzinie budownictwa. Wysokie wieże (które można burzyć i na nowo budować) oraz domki dla lalek zbudowane z kolorowych klocków to prawdziwa atrakcja! W tym okresie możesz zaproponować dziecku proste układanki, zabawy manipulacyjne.

PrzedszkolakiDzieci w wieku 3-4 lat to prawdziwe mądrale i eksperci w dziedzinie zabaw ruchowych. Bieganie, skakanie, fikanie koziołków sprawia im niesamowitą radość. Zabawa piłką, kręglami oraz wszelka aktywność na placu zabaw to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Twój mały przedszkolak uwielbia również wszelkiego rodzaju gry umysłowe (memory, puzzle, proste gry planszowe). Lubi również malować i rysować.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ