Wybierz swoją kolorystykę
   
Twoje trzyletnie dziecko zaprosiło Cię do przedszkola, na swój pierwszy w życiu występ przed publicznością. Warto w ten dzień zwolnić się trochę wcześniej z pracy czy zrezygnować z wizyty u kosmetyczki. Maluch bardzo liczy na Twoją obecność!

Występy w przedszkolu to wielkie wydarzenie dla przedszkolaków i ich rodzin. Jeszcze nie tak dawno Twój szkrab rozpoczynał naukę mówienia a dziś powie dla Ciebie wierszyk lub zaśpiewa piosenkę. I to na scenie, przed sporym audytorium. To dla niego wielki stres ale i radość oraz duma.

Czy przyszła moja mama?Prawdopodobnie nic bardziej nie zasmuci malca, jak Twoja nieobecność, podczas tych ważnych dla niego chwil. Siedzący na widowni rodzice z pewnością podtrzymują szkraba na duchu przed i w trakcie występu. To przecież Ty uśmiechniesz się i będziesz najgłośniej bić brawo po tym, jak malec powie wierszyk. To do Ciebie będzie się można przytulić po występie i od Ciebie usłyszeć, że się było dzielnym i wspaniałym. Pamiętaj, że Twoja pociecha chce się podobać przede wszystkim Tobie. Doceń więc jej starania!
Twoja obecność podczas przedstawienia podnosi samoocenę maluszka: „popatrzcie jaką mam kochającą rodzinę, przyszli aby zobaczyć jak pięknie mówię wierszyk”. Maluch po prostu pragnie pochwalić się innym dzieciom swoją rodziną, to daje mu poczucie przynależności.
Jeśli naprawdę żaden z rodziców nie może być na występie, uprzedź o tym swojego malucha. Wtedy nie będzie się czuł tak bardzo zawiedziony Twoją nieobecnością. Obowiązkowo postaraj się, aby Twoje słoneczko nie było w tym dniu samo. Sytuację może uratować obecność babci czy cioci. Pamiętaj jednak, aby przy następnej okazji sytuacja się nie powtórzyła: na kolejnym przedstawieniu Twoja obecność jest obowiązkowa.

Brawa dla małego aktora!Po zakończonym występie warto nagrodzić malca wielkimi brawami. Nawet, jeśli nie wszystko poszło dobrze: młody artysta rozpłakał się, zawstydził lub zapomniał co miał powiedzieć, należy mu się wielkie uznanie. Po skończonym występie przytul go i powiedz, że był wspaniały. A może potem wybierzecie się na lody?

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ