Wybierz swoją kolorystykę
   
Pewnie nawet nie zdawałaś sobie sprawy, że proszki do prania które używałaś do tej pory, mogą szkodzić delikatnej skórze maluszka. Jak wybrać najlepszy środek do prania bielizny Twojego szkraba?

Przez pierwsze 12 miesięcy życia, skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień. W tym czasie należy unikać środków przeznaczonych do użytku przez osoby dorosłe.

Higiena niemowląt to także odpowiednia dbałość o ubranka dziecka. Jak wybrać?

Przede wszystkim zwracaj uwagę na etykiety, widoczne na opakowaniach proszków. Cała bowiem garderoba maluszka, która ma bezpośredni kontakt z ciałkiem (np. kaftaniki, śpioszki, body ale także pieluchy tetrowe), powinna być prana wyłącznie w środkach, które uzyskały pozytywna opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Są to zazwyczaj detergenty o bardzo łagodnym działaniu, nie zwierające kwasu borowego, który można spotkać w proszkach ”dla dorosłych”. Proszki dla niemowląt zwierają zwykle aktywny tlen – substancje czyszczącą, również bardzo skuteczną.
Środki, w których pierzesz ubranka maluszka, powinny być bezwonne lub o delikatnym zapachu. Aby mieć pewność, że ubranka nie podrażnią skóry dziecka, programuj pralkę (jeśli jest taka możliwość) na opcję dodatkowego płukania. Jeśli pierzesz ręcznie, stosuj płatki mydlane, pamiętając o wypłukaniu bielizny pod bieżącą wodą.

Ważne zasady· Zanim założysz maleństwu nowe ubranko, zadbaj aby wcześniej je wyprać i wyprasować gorącym żelazkiem. Ta zasada dotyczy również pościeli, którą włożysz do małego łóżeczka oraz pieluch tetrowych.
· Pamiętaj, aby bieliznę noworodka nie wkładać do pralki wraz z rzeczami dorosłych. Możesz to zrobić z ubrankami starszego niemowlęcia, pamiętając o stosowaniu detergentów z atestem.
· Przestrzegaj zaleceń producenta, dotyczących dozowania proszków. Do pralki wkładaj tyle rzeczy, by mogły swobodnie wirować.
· Nie stosuj odplamiaczy. Te silne środki mogą zaszkodzić skórze maleństwa. Jeśli na ubranku jest plama, namocz je w chłodnej wodzie lub zapierz w szarym mydle.
· Piorąc rzeczy maluszka unikaj płynów do zmiękczania tkanin.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ