Wybierz swoją kolorystykę
   

Czy jest sposób aby ochronić dzieci przed groźnymi bakteriami przenoszonymi na zabawkach? Z takim wyzwaniem postanowił zmierzyć się polski producent zabawek. W fabryce zabawek w Dąbrowie Górniczej stworzono pierwszą serię klocków o właściwościach bakteriostatycznych z certyfikatem Czysty Produkt.Coraz więcej miejsc w przestrzeni publicznej tworzy się z myślą o dzieciach. Kąciki zabaw w szpitalach, czy w centrach handlowych mają zapewnić dzieciom rozrywkę. Jednak z obawy przed infekcjami wielu rodziców z niepokojem spogląda na zabawki, które umilają maluchowi czas np. w poczekalni u lekarza.

Higiena ma szczególne znaczenie w przypadku przedmiotów używanych w przedszkolach, salach zabaw, hotelach i innych miejscach publicznych z których korzystają dzieci. - Pomysł na ten produkt podsunął jeden z naszych pracowników. Podczas wizyty u pediatry zauważył, że choć przychodnia stara się oddzielać maluchy zdrowe od chorych, to wszystkie korzystają z tego samego kącika zabaw. Postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie pozwalające produkować zabawki, dzięki któremu dzieci nie będą zarażać się nawzajem - opowiada Marcin Woźniak, prezes firmy Wader-Woźniak, która wprowadziła na rynek pierwsze klocki odporne na bakterie.

Wizualnie nowe klocki bakteriostatyczne nie różnią się od tych „klasycznych”, jednak dzięki zastosowaniu technologii d2p* zyskują „tarczę antybakteryjną”. Mikroorganizmy naniesione na powierzchnię tworzywa sztucznego nie tylko, że nie mają możliwości namnażania się, to dodatkowo szybko tracą swe niepożądane właściwości. Pomimo tego, że zabawki brudzą się podczas użytkowania tak jak każde inne, to wprowadzona na etapie produkcji niezmywalna powłoka zapobiega rozwojowi bakterii i eliminuje je z powierzchni. Właściwość ta utrzymuje się przez co najmniej 10 lat użytkowania, mimo wielokrotnego mycia klocków.

Polski produkt doceniło już Europejskie Stowarzyszenie Czyste Leczenie, specjalizujące się w podnoszeniu higieny placówek medycznych. Przyznało ono zabawce certyfikat Czysty Produkt. W uzasadnieniu stwierdzono, że przedmiot „przyczynia się do minimalizowania ryzyka zakażeń".
Pierwszym i jak na razie jedynym produktem bakteriostatycznym jest zestaw 350 klocków, przeznaczony głównie dla placówek edukacyjnych. Jeżeli nowa propozycja wzbudzi zainteresowanie odbiorców, w asortymencie pojawią się kolejne zabawki o takich właściwościach.

*Technologia wykorzystuje jony srebra, które mają działanie antybakteryjne. Aktywne składniki zawarte w d2p mają szerokie zastosowanie i zostały przetestowane z powodzeniem na ponad 50 różnych mikroorganizmach, takich jak: bakteria E.coli, Salmonella, grzyb Kropidlaka czarnego, czy Staphyloccocus Aureus.
Tagi: zabawki

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ