Wybierz swoją kolorystykę
   
Butelki dla niemowląt posiadają obecnie możliwość samosterylizacji.Przy przygotowaniu mieszanki, w sposób szczególny musisz dbać o higienę. W końcu chodzi o zdrowie Twojego maleństwa. Przez pierwsze 6 miesięcy życia malucha, butelki i smoczki musisz poddawać procesowi sterylizacji. Starszemu dziecku wystarczy je regularnie wyparzać.

Mleko to idealna pożywka dla drobnoustrojów. Jeśli maluszek skończył jeść, wszystkie akcesoria do karmienia musisz wypłukać pod bieżącą, gorącą wodą (można użyć detergentu). Aby zrobić to dokładnie, musisz zakupić specjalne szczoteczki: większą do mycia butelki, mniejszą do mycia smoczka. Wydaje Ci się, że po tych zabiegach akcesoria są czyste? Mylisz się. W niewidocznych dla oka zakamarkach (szczelinach, rysach butelki i kącikach smoczka), nadal znajduje pożywienie.

GotowanieTo najtańszy sposób sterylizacji. Potrzebny Ci będzie garnek z przykrywką (ważne aby był przeznaczony tylko do tego celu, nie gotuj w nim potraw). Czysty smoczek i butelkę zanurz we wrzątku i gotuj przez 10-15 minut. Niestety po kilkakrotnym gotowaniu butelki matowieją i szybciej się niszczą.

SterylizatorTo bardzo wygodne urządzenie, które w łatwy sposób usunie szkodliwe drobnoustroje. Wystarczy włożyć do niego butelkę oraz smoczek, włączyć go na kilka minut i ...gotowe. Musisz pamiętać o zachowaniu ostrożności przy otwieraniu sterylizatora – gorąca para może Cię poparzyć. Niektóre urządzenia obok funkcji sterylizujących mają również funkcję podgrzewacza. To bardzo wygodne – będziesz miała możliwość podgrzania obiadku w słoiku dla malca.
Na rynku dostępne są sterylizatory parowe oraz sterylizatory do kuchenki mikrofalowej. Te pierwsze są zwykle dość duże. Jeśli więc masz niewielką kuchnię, rozważ opcję drugą. Sterylizator do kuchenki mikrofalowej to niewielkie pudełko, do którego trzeba wlać wodę a potem włożyć butelki. Zamknięte pudełko wstawia się do kuchenki mikrofalowej. Musisz pamiętać, że nie wszystkie butelki nadają się do tej metody wyjaławiania.

Butelki samosterylizująceTo prawdziwy hit. Wystarczy wlać do nich wodę, założyć smoczek i wstawić na kilka minut do kuchenki mikrofalowej. W sposób prosty i skuteczny pozbędziesz się drobnoustrojów.

Tabletki lub płyn do sterylizacjiNiezastąpione w czasie podróży i wakacyjnych wypadów. Do zimnej wody dodajesz pastylkę lub płyn, następnie wkładasz do tak przyrządzonego roztworu akcesoria do karmienia. Po 30 minutach są sterylne.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ