Wybierz swoją kolorystykę
   
Mleko mamy najlepiej zaspokaja potrzeby niemowlęcia. Jednak z różnych powodów możesz podjąć decyzję o tym, iż będziesz karmić dziecko butelką. Wybierając odpowiednie mleko modyfikowane, możesz być spokojna o prawidłowy rozwój maluszka.

Włściwe mleko dla niemowląt zapokaja ich potrzeby i gwarantuje prawidłowy rozwój. Mleko krowy nie nadaje się do spożycia przez niemowleta (a nawet dzieci do 3 roku życia). Jego skład musi więc ulec modyfikacji, czyli zawartość składników odżywczych musi zostać dostosowana do potrzeb dziecka. Osiągnięcia technologiczne pozwalają w coraz to doskonalszy sposób wytwarzać mieszanki, przypominające mleko mamy.
Z mleka krowiego usuwa się białko. W zamian za nie, dodaje się białka serwatki. Zmianie ulega też zawartość i jakość tłuszczów, gdyż do mleka dodaje się tłuszcze roślinne, które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Bez nich układ nerwowy nie będzie mógł się odpowiednio rozwijać. W mleku zostaje obniżona zawartość sodu, potasu i chloru, ponieważ mogłyby one za bardzo obciążać młody organizm a dokładnie jego układ wydalniczy. Dodaje się natomiast laktozę, żelazo oraz witaminy.

Jakie mleko wybrać?To, jakie mleko wybrać, zależy głównie od wieku Twojej pociechy. Dla niemowląt jest inne mleko a dla dzieci starszych inne. Jego skład dostosowany jest do potrzeb dziecka w każdym wieku.
Wybór producenta, to już kwestia indywidualna. Wszystkie mieszanki dopuszczone do sprzedaży muszą spełniać najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, by zawsze wspólnie z lekarzem wybrać właściwe mleko dla maluszka.

KlasyfikacjaOgólnie mleka modyfikowane dzielą się na:

Mleko początkowe, które na opakowaniach oznaczone jest cyfrą 1. Jest to mieszanka dla noworodków i niemowląt do 4 miesiąca życia, karmionych wyłącznie butelką. Skład tego mleka w największym możliwym stopniu przypomina mleko mamy. Posiada składniki, niezbędne maleństwu do prawidłowego rozwoju w pierwszych miesiącach życia. Jest stworzone tak, by niedojrzały układ trawienny mógł je strawić bez problemów.

Mleko następne, oznaczone cyfrą 2, przeznaczone jest dla dzieci od 5 do 12 miesiąca życia. W tym okresie, jadłospis dziecka można już pomału urozmaicać, jednak mleko stanowi podstawę diety. Nadal bardzo ważny jest właściwy wybór mleka, tak by zaspokajało one potrzeby rosnącego organizmu i dostarczało mu wszystkiego, co potrzeba.

Mleko powyżej pierwszego roku życia, oznaczone jest cyfrą 3. Zaleca się, aby dzieci do ukończenia 3 roku życia piły mieszanki modyfikowane. Zaspokajają one w dużym stopniu zapotrzebowanie młodego organizmu na składniki mineralne, żelazo, witaminy i NNKT, tak ważne dla prawidłowego rozwoju.

Mleko powyżej drugiego roku życia, oznaczone jest cyfrą 4. Mleko to poleca się podawać dzieciom do ukończenia 3 roku życia. Jego skład dopasowany jest tak, aby zaspokajać wszystkie potrzeby dynamicznie rozwijającego się, młodego organizmu Twojego maluszka.


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ