Wybierz swoją kolorystykę
   

Nareszcie spadł śnieg! Biały puch zachęca do wyjścia na spacer. Bierz malucha i ruszaj na spacer, zabawa w zimowe dni może sprawiać niezwykła frajdę, nie tylko dzieciom…Najlepiej wyjść na dwór w godzinach południowych, kiedy jest najcieplej. Nasmaruj dziecku buzię odpowiednim kremem, ubierz je w ortalionowy kombinezon, nieprzemakalne buty, rękawice, czapkę, szalik. I w drogę! Pobyt na świeżym powietrzu dotleni malca i poprawi jego apetyt. Podpowiadamy jak urozmaicić maluszkowi zimowy spacer, aby nie był nudny.

1.

Śniegowe stworyKto z nas będąc dzieckiem nie lepił bałwana? Nie odmawiajmy tej frajdy naszym maluszkom. To dobry pomysł, pod warunkiem że nie jest zbyt zimno. Podczas siarczystych mrozów śnieg robi się sypki i ciężko się klei.

2.

Śnieżne iglooZbudowanie solidnej fortecy wymaga nielada wysiłku, dlatego warto zaprosić do zabawy innych członków rodziny bądź przyjaciół. Bitwa na śnieżki? Igloo zapewni doskonałą ochronę przed „atakiem wroga”.

3.

Dokarmiamy zwierzętaOd najmłodszych lat uczmy dzieci jak pomagać zwierzętom. Zwłaszcza zimą, kiedy mają ograniczony dostęp do pożywienia. Na drzewie w parku możecie powiesić kawałek słoniny – sikorki na pewno skorzystają z Waszego prezentu. Możecie również własnoręcznie wykonać (bądź kupić ) karmnik i sypać do niego ziarna dla ptaków. Jeśli mieszkacie w pobliżu rzeki gdzie mieszkają kaczki, nakarmcie je chlebem. Będą wdzięczne za okazaną im pomoc.

4.

OrzełPołóżcie się na śniegu i szeroko rozstawcie ręce i nogi. Następnie kreślcie nimi półkola. W ten sposób stworzycie obraz orła z szeroko rozpostartymi skrzydłami.

5.

WydeptywankiW świeżym śniegu można tworzyć rozmaite obrazy - wydeptując ich kształty butami. Do pomocy możecie zabrać różne „akcesoria”, np. patyki, mały parasol itp.

6.

Śladami mamyNiewielkim krokami spaceruj po świeżym śniegu. Dziecko ma za zadanie stawiać nóżki dokładnie w tych samych miejscach co Ty.

7.

Rzuty do celuKto więcej wrzuci kul śniegowych do kosza na śmieci? Albo kto więcej odda celnych rzutów w drzewo ? Zróbcie sobie małą olimpiadę.

8.

Sporty zimoweWycieczka na łyżwy czy narty to już większa wyprawa ale warto pomyśleć o tego typu rozrywce dla dziecka. Przeczytaj nasze porady:

Dziecko a łyżwy

Dziecko na nartach

26.01.2014


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ