Wybierz swoją kolorystykę
   

Wychodzicie na zimowy spacer. Ubierasz dziecku solidne buty, ciepły kombinezon, czapkę, szalik i rękawiczki. Czy za każdym pamiętasz o tym aby ochronić buzię maluszka? Koniecznie posmaruj ją specjalnym kremem, gdyż pozbawiona warstwy ochronnej, na skutek działania mrozu i zimnego wiatru, może ulec podrażnieniom.W aptekach znajdziesz wiele kremów przeznaczonych do pielęgnacji skóry małego dziecka. Jednak nie każdy kosmetyk nadaje się na zimowe spacery.

Natłuszczający, z filtremDo pielęgnacji buzi dziecka w okresie zimowym (gdy wychodzisz na dwór) idealny będzie krem natłuszczający. Nawilżający podczas mrozów nie ochroni twarzy dziecka. Najlepiej, jeśli kosmetyk zimowy w swoim składzie będzie miał takie związki jak np. pantenol, wosk pszczeli, olejki mineralne, olejek ze słodkich migdałów, olej kukurydziany, witamina E itp. Uwaga! Bardzo ważną sprawą jest, by krem posiadał mineralny filtr UV. Przed słońcem warto chronić buzię malca nawet zimą, gdyż promienie słoneczne odbijają się dodatkowo od śniegu. Na spacer w terenach nizinnych wystarczy filtr 30-40, w górach ( gdzie promieniowanie słoneczne jest dużo silniejsze) zastosuj filtr 50. Najlepiej aby krem posiadał atest Instytutu Matki i Dziecka.

Smarowanie przed spaceremNie odkładaj sparowania buzi dziecka na ostatnią chwilę, kiedy maluch jest już kompletnie ubrany. Nałóż kosmetyk minimum 15 minut przed wyjściem, aby specyfik miał szansę się wchłonąć. Szczególną uwagę zwróć na nosek i policzki i brodę gdyż te okolice są nieosłonięte czapką czy szalikiem. Na usta nałóż krem lub specjalną pomadkę ochronną.


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ