Wybierz swoją kolorystykę
   
Zdrowie dzieci i komfort psychiczny mamy to korzyści z karmienia piersią.Karmienie piersią przynosi mnóstwo korzyści zarówno Tobie, jak i maluszkowi. W pierwszym półroczu życia wytwarzany w Twoich gruczołach pokarm, w pełni zaspokaja potrzeby dziecka.

Żadna sztuczna mieszanka nie ma tak doskonałego składu jak Twoje mleko. Pokarm naturalny jest idealnie dopasowany do wymagań małego organizmu. W jego skład wchodzą tłuszcze, białka, witaminy a także minerały i hormony. Wraz ze wzrostem dziecka, skład mleka mamy zmienia się tak, aby zawsze dostarczać maleństwu to, co dla niego najlepsze. Natura nieustannie dopasowuje się potrzeb dziecka - proporcje składników zmieniają się w różnych porach dnia, na początku i na końcu karmienia.

Korzyści dla maluszkaOgromną zaletą mleka mamy jest jego lekkostrawność. Zaobserwowano, iż dzieci karmione piersią rzadziej cierpią na kolki niemowlęce (w porównaniu z dziećmi karmionymi sztucznie). Mlekiem mamy praktycznie nie można przekarmić maluszka a to daje pewność, iż dziecko nie będzie miało problemów z nadwagą. Zawarte w mleku przeciwciała wzmacniają odporność i system immunologiczny dziecka, dzięki czemu pociechy chowane na piersi rzadziej chorują na astmę oskrzelową, zapalenie ucha, infekcję dróg moczowych, zapalenie płuc, nadciśnienie. Rzadziej też występują u nich alergie. Przez cały okres karmienia piersią istnieje też mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia rumienia pieluszkowego.
Na koniec nie sposób nie wspomnieć o bardzo ważnym, emocjonalnym aspekcie karmienia naturalnego. To niepowtarzalna bliskość mamy z dzieckiem, która umacnia ich więzi oraz daje maleństwu poczucie miłości i bezpieczeństwa.

Korzyści dla mamyZ wielu względów również dla mamy karmienie naturalne jest bardzo korzystne. Z punktu widzenia medycznego: przyspiesza obkurczanie się macicy, minimalizuje ryzyko wystąpienia w przyszłości raka sutka, pomaga także szybciej wrócić do masy ciała sprzed ciąży (karmiąc spalamy od 400-700 kalorii dziennie). Istotną zaletą jest wygoda. Mleko zawsze i wszędzie jest gotowe do podania, jest sterylne, ma odpowiednią temperaturę i nie trzeba wyparzać butelek. Karmienie piersią bardzo dobrze wpływa na psychikę mamy oraz na jej emocjonalną równowagę. Oczywiście, jak wszędzie, zdarzają się wyjątki i czasami kobiety nie czują radości z karmienia, spełniają tylko swój matczyny obowiązek. Mamy karmiące naturalnie, nie muszą wstawać w nocy by przygotować butelkę, przez co lepiej się wysypiają. Kobiety dzielące łóżko z małym człowieczkiem mogą praktycznie karmić przez sen.
Nie bez znaczenia jest też czynnik ekonomiczny. Mleko mamy nic nie kosztuje.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ