Wybierz swoją kolorystykę
   
Rządowy program „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego” zakłada, iż w ciągu 3 lat będzie mogło skorzystać z zabiegu in vitro ok. 15 tys. par. Program powstał na podstawie art. 48 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych.

Od lipca 2013 pary, które udokumentują minimum roczne leczenie niepłodności pod okiem specjalisty, mogą zostać zakwalifikowane do programu. Będą mieć prawo nawet do trzech prób zapłodnienia In vitro, które sfinansowane zostaną przez budżet Ministerstwa Zdrowia. Kobieta, która chce przystąpić do programu musi mieć mniej niż 40 lat, nie ma natomiast ograniczeń wiekowych dla mężczyzny. Z pomocy będą mogły skorzystać również osoby, których leczenie na inne choroby może spowodować utratę płodności. Procedura in vitro ma być dostępna nie tylko dla par małżeńskich.
Koszty programu od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2016 r. to ok. 250 mln zł. W pierwszym roku ma to być 50 mln zł, a w kolejnych dwóch latach – po 100 mln zł. Polska jest jednym z ostatnich krajów w Europie, który wprowadził refundację zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

21.03.2013

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ