Wybierz swoją kolorystykę
   
Nie od dziś wiadomo, że mądrość tkwi w naturze. Jej prawidła i weseli mieszkańcy mogą stanowić wspaniały przykład dla małych czytelników. Świat roślin i zwierząt w ujęciu Elizy Piotrowskiej to kraina radości, dobra, mądrości i zabawy. Seria Zielone Bajki spodoba się nie tylko maluchom, ale i wszystkim tym, którzy już bardzo stęsknili się za wiosną.

Wydawnictwo Biobooks prezentuje dwie opowieści o świecie dobrze nam wszystkim znanym, a jednak tajemniczym. To oczywiście świat natury. Jego mieszkańcy urzekają pięknem zewnętrznym i wewnętrznym. Nasze dzieci na pewno ich pokochają.

Bajka o drzewie to ciepła opowieść pełna życiowych mądrości, które olśniewają swa prostotą i siłą wyrazu. Jej głównym bohaterem jest drzewo – dostojne, piękne i pokorne. Przy użyciu poezji daje małym czytelnikom mnóstwo cennych rad i wskazówek, kierując do nich np. słowa: Zanim drzewo dotknie nieba, to poczekać trochę trzeba i pokazując im w ten sposób, czym jest cierpliwość. Poza tym, wraz z innymi bajkowymi postaciami, drzewo wprowadza dzieci w świat piękna otaczającego je świata, uwrażliwia na nie i uczy je doceniać. Podobnie jak Bajka o słońcu, która wznosi się w swojej tematyce nieco wyżej, w sensie dosłownym. Opowiada bowiem o niebie, kaprysach pogody, a zwłaszcza słońca, i o kosmosie. Każda z tych bajek zwraca też uwagę na ekologię i zagrożenia dla naturalnego środowiska, których przyczyną stają się zazwyczaj ludzie.

Książki Elizy Piotrowskiej, które autorka sama również zilustrowała, są z jednej strony bardzo poetyckie i baśniowe, z drugiej praktyczne i uświadamiające. Choć przeznaczone dla bardzo młodych czytelników, bo już od 3 lat wzwyż, mówią o sprawach ważnych i istotnych dla każdego człowieka. Robią to w sposób bardzo piękny i zabawny, warto więc zaopatrzyć się w zieloną serię, nie tylko na wiosnę.

Więcej informacji na temat książek znajdziecie na stronie www.biobooks.pl/

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ