Wybierz swoją kolorystykę
   
Rodzicielstwo to trudne zdanie, które niesie w sobie wiele wyzwań. Co robić, by wychowywać swoje dzieci nie tylko na ludzi mądrych, ale i szczęśliwych? Jak odnaleźć się w trudnej roli rodzica i czerpać satysfakcję z zapewniania swojemu maluchowi najlepszej ścieżki rozwoju? Odpowiedzią, jest rodzicielstwo bliskości. Co to takiego?

Rodzicielstwo bliskości cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Oparte na nowoczesnych metodach wychowania, pozwala zbudować wyjątkową więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Zasady, które stanowią jego podstawę to przede wszystkim szacunek, poszanowanie własnych potrzeb, uczuć, emocji, wzajemne zrozumienie. W książce pt. Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem każdy rodzic znajdzie porady, jak wcielić je w życie.

Poradnik autorstwa dwójki specjalistów w dziedzinie psychologii dziecięcej, Natalii i Krzysztofa Minge, to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby wychowywać swoje dzieci w nurcie rodzicielstwa bliskości. Zawarta w książce wiedza daje szansę zrozumienia jego istotny i przede wszystkim opisuje sposoby praktycznego wykorzystania jego zasad. Szczególny nacisk położony jest na pierwszy rok życia maleństwa. Zaprezentowane są metody wsparcia rozwoju dziecka w zakresie intelektu, emocji oraz umiejętności społecznych. Książka pełna jest ciekawostek oraz odpowiedzi na najbardziej palące pytania. Zwraca np. uwagę, że ze swoim dzieckiem można zaznajomić się już w czasie ciąży. Rozważa problemy takie, jak karmienie piersią, samodzielna decyzja dziecka w sprawie jedzenia, noszenie malucha w chuście, stosowanie systemu nagród i kar, usypianie czy wzajemna współpraca. Prócz tego obala też groźne mity narosłe wokół tematu wychowania.

Autorzy książki Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem, pośród wszystkich porad dotyczących dzieci, podkreślają, jak ważne jest dostrzeganie przez rodziców własnych potrzeb. Zwracają uwagę, że nie trzeba być rodzicem idealnym, tylko wystarczająco dobrym. Dzięki temu ich poradnik pomaga radzić sobie z codziennymi trudami wychowania i jest rodzajem wsparcia w tym niełatwym zadaniu.

O autorach:

Natalia i Krzysztof Minge – oboje są psychologami, których wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem. Prowadzą poradnię Hikopampus, gdzie organizowane są liczne warsztaty zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Interesuje ich psychologia rozwoju, rodzicielstwo bliskości oraz wspieranie rozwoju małych dzieci. W serii Samo Sedno ukazały się ich publikacje Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? oraz Techniki samorozwoju. Są rodzicami trójki dzieci i wychowują je zgodnie z wyznacznikami rodzicielstwa bliskości.

Więcej informacji na temat książki znajdziecie na stronie www.samosedno.com.pl

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ