Wybierz swoją kolorystykę
   
To nieprawda, że w ciąży nie wolno usuwać zbędnego owłosienia. Prawdą jest natomiast, że nie wszystkie rodzaje depilacji są teraz dozwolone.

Depilacja w ciąży jest możliwa, jednak nie wszystkie metody są wskazane.
Podstawowa zasada: jak najmniej bólu. Jest on przyczyną stresu a to nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Pamiętaj, że skóra w ciąży staje się wrażliwsza przez co jest mniej odporna na ból a bardziej skłonna do podrażnień.

Golenie i kremy do depilacjiTo teraz najbardziej bezpieczne metody pozbywania się zbędnych włosków. Włoski usuwasz szybko....ale niestety na krótko (zaczynają odrastać już po kilku dniach). Do golenia potrzebna Ci będzie specjalna pianka lub żel oraz maszynka – używaj specjalnej, przeznaczonej dla kobiet. Nie używaj maszynki partnera. Pamiętaj o zasadzie golenia „pod włos” – dzięki temu skóra stanie się bardziej gładka.
Jeśli zamierzasz kupić krem do depilacji, szukaj preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej: mają mniej substancji podrażniających a ich zapach nie jest bardzo intensywny. Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś kremu do depilacji, przed użyciem wykonaj próbę uczuleniową (informację o tym jak to zrobić znajdziesz na opakowaniu). Po usunięciu włosków, warto posmarować skórę łagodzącym balsamem.

Bolesne- niezalecaneJest szereg metod usuwania zbędnych włosków, które nie są zalecane w czasie ciąży. To przede wszystkie te, które wywołują ból. Jeśli do tej pory nie używałaś depilatora, nie eksperymentuj w ciąży. Jeśli natomiast już wcześniej używałaś go do depilacji, spróbuj skorzystać i teraz z jego pomocy. Nie zdziw się jednak, jeśli to co wcześniej uznawałaś za lekki dyskomfort, teraz odczujesz jako duży ból - pod wpływem hormonów skóra staje się bardziej wrażliwa.
W ciąży lepiej nie stosować depilacji woskiem. Po pierwsze boli, po drugie ciepły wosk działa drażniąco na ścianki naczyń krwionośnych. Chyba nie chcesz aby na trwałe się rozszerzyły? Pamiętaj, że Twoja skóra jest teraz bardziej podatna na powstawanie „pajączków”.

Absolutnie niedozwoloneW ciąży zakazane są zabiegi usuwania włosków laserem medycznym lub kosmetycznym. Wprawdzie są to metody trwale usuwające owłosienie, ale również są dość bolesne. Ich minusem jest także możliwość powstania przebarwień oraz możliwe powikłania (np. poparzenia). Poza tym, do tej pory nie zbadano wpływu światła lasera na płód. Po co więc ryzykować zdrowie maluszka? W ciąży unikaj również depilacji ultradźwiękowej – może wywołać silne skurcze macicy a to może prowadzić do poronienia.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ