Wybierz swoją kolorystykę
   

Nie ma chyba dziecka, które nie zaskoczyło a nawet rozśmieszyło do łez swoich rodziców, wymyślonymi przez siebie słowami. Sami również chętnie słuchamy opowieści naszych mam, które opowiadają, jak to my w dzieciństwie serwowaliśmy otoczeniu swój „język”. Jak sprawa wygląda w przypadku Waszych pociech?W wywiadzie z naszym eMaluszkowym logopedą, Pani Dorota Bełtkiewicz mówi: „Faza rozwoju mowy między drugim a trzecim rokiem życia to okres zdania. Dziecko zaczyna budować zdania dwu-, trzyelementowe (Ola śpi. Daj pić!). Zwiększa się słownictwo, prócz nazw rzeczy, osób pojawiają się także określające je przymiotniki (Dobry sok!). Znacznemu udoskonaleniu podlega brzmienie wymawianych głosek, dziecko umie już realizować: p, b, m, f, w, k, g, h, l, t, d, ich zmiękczenia oraz głoski ciszące ś, ź, ć, dź, głoski syczące (s, z, c, dz) i szumiące (sz, ż, cz, dż) mogą pojawić się już pod koniec tego okresu. Dziecko wypowiadane zdania intonuje, nadając mu charakter pytający, oznajmujący, wykrzyknikowy. Na tym etapie mogą pojawiać się jeszcze uproszczenia, zmiękczenia, pominięcia głosek, co związane jest z udoskonalaniem słuchu i artykulacji. Stale usprawniana jest także umiejętność doboru właściwych form gramatycznych”
Czyli wszystko jasne. Pocieszne słowa Waszych maluchów na tym etapie rozwoju są czymś całkowicie naturalnym . Na naszym forum można znaleźć naprawdę sympatyczne a czasami …. zaskakujące przykłady dziecięcej twórczości w zakresie mowy J .

Oto wybrane przykłady ,które wstawiamy do naszego

eMaluszkowego Tłumacza Wyrazów Dziecięcych:jebaska – kiełbaska
jebanek - bananek
isi – tygrys
kołek – stołek
ja sam – ja ham
parping- parking
apsiki – kwiatki
marfelka – marchewka
sce- chce
posiu – pić
taptabu – samolot

Piszcie koniecznie na naszym forum tutaj najśmieszniejsze słówka Waszych pociech. Najciekawsze z nich będziemy umieszczać na bieżąco w eMaluszkowym tłumaczu wyrazów dziecięcych .


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ