Wybierz swoją kolorystykę
   

Zima nie działa korzystnie na naszą skórę. Specyficzne czynniki atmosferyczne, takie jak chłodny wiatr czy niskie temperatury powietrza a także grzejące w domu kaloryfery, powodują kłopoty nie tylko z cerą ale także skórą dłoni. Jak reszta naszego ciała, potrzebują one w okresie zimowym specjalnej pielęgnacji.Skóra Twoich dłoni ma dużo gruczołów potowych, za to prawie całkowicie pozbawiona jest podściółki tłuszczowej. Przez to jest gorzej nawilżona i narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Czy w okresie zimowym Twoje dłonie zrobiły się szorstkie i czerwone? To znak, iż prawdopodobnie uległy przemrożeniu. Działaj natychmiast ,gdyż zadbane i wypielęgnowane są Twoją wizytówką. Najlepiej jednak zapobiegać niż leczyć. Dlatego mamy dla Ciebie kilka rad na zimowe dni:

1. W okresie zimowym NIGDY nie wychodź na dwór bez ciepłych rękawiczek. Nie ściągaj ich nawet na chwilę. Pamiętaj, aby nie były one zbyt ciasne, gdyż utrudnione krążenie krwi może doprowadzić do odmrożeń.

2. Wybierając się na sanki czy narty koniecznie załóż nieprzemakalne rękawiczki ortalionowe (najlepiej jednopalczaste).

3. Po każdym myciu rąk, dokładnie osuszaj dłonie i wcieraj w nie odżywczy krem.

4. Raz w tygodniu zafunduj dłoniom własnoręcznie zrobiony peeling (składniki: 1 łyżka stołowa oliwy, 1 łyżka cukru, parę kropel soku z cytryny), zmyj kosmetyk ciepłą wodą oraz zastosuj jedną z poniższych odżywczych kuracji:

- podgrzej oliwę z oliwek. Dodaj do niej zawartość kapsułek witaminy A i E oraz kilka kropel cytryny. Mocz dłonie przez około 20 minut.
- natrzyj dłonie octem owocowym rozcieńczonym pół na pół z wodą. Posmaruj skórę dłoni mieszanką zrobioną z następujących składników: lanolina i maść cynkowa (w proporcjach pół na pół). Nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki ,pozostawiając maseczkę przez noc.
- wymieszaj ze sobą łyżkę lanoliny, pół żółtka i pół łyżeczki olejku migdałowego. Nanieś na dłonie i załóż bawełniane rękawiczki. Najlepiej aby maseczka działała całą noc.
- Ugotuj ziemniaki (bez dodatku soli). Zgnieć je na miazgę, zmieszaj z oliwą lub śmietaną. Nałóż na skórę dłoni na około 30 min.

5. Do prac domowych zawsze zakładaj gumowe rękawiczki aby ochronić dłonie przez działaniem detergentów.

25.01.2013

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ