Wybierz swoją kolorystykę
   

Zima to świetny czas nie tylko na narty czy sanki. Miejskie lodowiska to również doskonały sposób na spędzanie wolnych chwil z dzieckiem. Zamiast siedzieć przed telewizorem, korzystaj z uroków zimy!Kiedy zabrać dziecko po raz pierwszy na lodowisko? Jakie łyżwy wybrać i jak ubrać malca by czuł się komfortowo i bezpiecznie? Oto kilka rad.

1. Na lodowisko możesz zabrać już 3 latka, pod warunkiem że wyposażysz go w łyżwy saneczkowe – to dobra okazja do oswojenia go z białą taflą lodu. Dziecku w wieku 4 lat możesz założyć „zwykłe” łyżwy. Na początek polecamy wypożyczenie a nie kupowanie sprzętu. Koszt to 5-10 zł /godzinę w zależności od wypożyczalni.

2. Gdy Twój szkrab „złapie bakcyla”, możesz pomyśleć o zakupie łyżew. Do wyboru masz: tradycyjne „figurówki” dla dziewczynki, „hokejówki” dla chłopca lub łyżwy uniwersalne – regulowane. Zdecydowanie polecamy tę trzecią opcję. Noga dziecka rośnie szybko a takie buty można regulować nawet do 3 rozmiarów. W związku z tym unikasz corocznego kupowania nowej pary łyżew. Zdecydowanie odradzamy zakup taniego sprzętu w supermarketach. Często jest on nietrwały i nienadający się do jakiejkolwiek bezpiecznej jazdy. Wybierz buty łyżwowe sznurowane a nie na klamry, gdyż lepiej trzymają nogę i są wygodniejsze.

3. Wybierając się na lodowisko, nie zapomnij o odpowiednim ubiorze dziecka. Najlepiej założyć nieprzemakalne spodnie ortalionowe i wygodną kurtkę i rękawiczki. Pamiętaj aby ubiór pozwalał na swobodne ruchy. Ubierz dziecku rajstopy i ciepłe skarpetki. Możesz skorzystać również z nakolanników. Obowiązkowo załóż dziecku kask!

4. Pamiętaj, że komfortową jazdę gwarantują łyżwy ostre. Dlatego należy je ostrzyć nawet co 1-2 miesiące.

5. Najlepiej, aby Twoja pociecha „stawiała pierwsze kroki” na lodowisku pod czujnym okiem instruktora. Jeśli jednak nie chcesz skorzystać z tej opcji i chcesz dziecko nauczyć jeździć sama, pamiętaj o kilku zasadach:

- Poruszajcie się wyłącznie po tej części lodowiska która jest oznakowana jako miejsce dla osób uczących się.
- Trzymaj dziecko za rękę lub pozwól mu trzymać się barierki. Malec musi nauczyć się trzymać równowagę na łyżwach, co wcale nie jest takie proste.
- Gdy opanuje równowagę, możesz go powoli ciągnąć za rączki a następnie pozwolić na samodzielną jazdę. Pamiętaj tylko, by nauczyć dziecko właściwej postawy ciała. Najlepiej aby maluch był przechylony do przodu: gdy się przewróci - siłę upadku zamortyzuje rękoma. Jeśli przewróci się do tyłu – spadnie bezwładnie na plecy, co może być niebezpieczne.


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ