Wybierz swoją kolorystykę
   
Bez względu na to czy wierzysz w horoskopy czy nie, sprawdź co znak zodiaku mówi o charakterze Twojego dziecka. Czy wpływa na jego talenty i sposób bycia? Polecamy krótką lekturę na ten temat, którą oczywiście należy przeczytać… z przymrużeniem oka. Miłej zabawy!


Baran 21 III - 20 IVBycie rodzicem małego Barana to prawdziwe wyzwanie. Ma on bowiem niewyczerpaną energię, trudno za nim nadążyć. Jest niecierpliwy i działa impulsywnie. Jego ruchliwość i dynamika nierzadko skutkują siniakami i guzami. Skakanie, bieganie i robienie rzeczy zakazanych to zdecydowanie jego domena. Pyskaty, zadziorny i nieustępliwy wymaga sporo cierpliwości. Lubi rywalizację, posiada cechy przywódcze. Mały urwis jest jednak dzieckiem bardzo pogodnym, łatwo nawiązującym kontakty. Potrafi odkupić swoje przewinienia ogromnym urokiem osobistym.
Byk 21 IV - 21 VMały Byczek to osoba spokojna i zrównoważona. Niechętnie podejmuje ryzyko ale twardo stąpa po ziemi. To wielki pieszczoch, który uwielbia być całowanym i przytulanym. Do późnych lat dziecięcych niechętnie rozstaje się z mamą. Dziecko urodzone pod tym znakiem zodiaku to ogromny łasuch: najchętniej cały dzień pałaszowałby wszelkie smakołyki ze słodyczami na czele. Mały Byczek to osoba, przejawiająca talenty artystyczne: zazwyczaj ładnie rysuje, śpiewa, kocha tańczyć. Bardzo lubi kolekcjonować rzeczy, którymi niechętnie się dzieli. To mały chytrusek, który okrężnymi drogami niemal zawsze osiąga swój cel.
Bliźnięta 22 V - 20 VIDziecko urodzone pod znakiem Bliźniąt jest maluchem bardzo pogodnym i optymistycznie nastawionym do otoczenia. Cechuje go uśmiech, żywiołowość i niespożyta energia. Niezwykle sprawny fizycznie. Bardzo bystry – wiedzą i inteligencją przewyższa swoich rówieśników. Wcześniej niż rówieśnicy opanowuje sztukę mówienia i czytania. Szybko się uczy ale nie jest dokładny. Z racji tego. iż jest dzieckiem energicznym, może mieć problemy z koncentracją. Wrodzony talent dyplomatyczny pozwala mu unikać większych konfliktów. Podatny na wpływy rówieśników. Źle reaguje na nadmierny rygor czy zbyt dużą ilość zakazów.
Rak 21 VI - 22 VIIMały Rak to dziecko niezwykle spokojne i ciche, raczej introwertyk. W kontaktach z rówieśnikami skryte i nieśmiałe, z trudem nawiązuje nowe znajomości. Potrzebuje dużo ciepła i zrozumienia. Przeraża go nieznane. Często żyje w wyimaginowanym świecie swojej wyobraźni. Charakteryzują go huśtawki nastrojów. Nadmierna krytyka i oczekiwania ze strony rodziców hamują jego rozwój. Dobrze, jeśli mały Raczek ma rodzeństwo lub jakieś zwierzątko w domu. Przebywając w ich towarzystwie uczy się wyrażać emocje.
Lew 23 VII - 22 VIIIDziecko spod znaku Lwa już od najmłodszych lat próbuje pokazać „kto tu rządzi”. Lubi być w centrum zainteresowania i swoją osobą skupiać uwagę otoczenia. Lider wśród rówieśników, narzucający swoje zdanie i swoje pomysły zabaw. Lubi życie na wysokim poziomie a oszczędzanie nie jest jego mocną stroną. Raczej mało chętny do pomagania w domu. Dumny i wrażliwy gdy ktoś go zrani. Jest uparty, trudno go złamać. Odpowiednie pokierowanie Lwem jest bardzo ważne, w przeciwnym razie może wyrosnąć na egocentryka. Wykazuje duże talenty muzyczne. Zdolny, bystry i inteligentny.
Panna 23 VIII - 22 IXPanna na pozór jest przeciętną, nie rzucającą się w oczy „szarą myszką”. Jednak jest to dziecko bardzo bystre, inteligentne i ciekawe świata. Spokojne, wyważone, raczej skryte, łatwo przemawiają do niego argumenty rodziców. Dobry obserwator rzeczywistości. Panna jest bardzo obowiązkowa i pilna. Chętnie pomaga innym, aktywnie uczestniczy w pracach domowych. Domator otoczony książkami. Gospodarna i oszczędna. Panna ma problemy z nawiązywaniem nowych kontaktów. Ze względu na swoją skrytość i małomówność może być postrzegana przez rówieśników jako osoba mało atrakcyjna do zabaw i psot.
Waga 23 IX - 23 XMała Waga to sama słodycz. Przymilna i rozkoszna. Potrafi rozbroić rodziców swoim ciepłem i dobrem. Nie lubi się kłócić, ceni harmonię i zgodę. Posłuszna i wrażliwa. Bardzo ceniona przez rówieśników gdyż lubi i umie współpracować w grupie. Nie narzuca swojej woli, raczej uległa, często nie ma własnego zdania. Dziecko spod znaku Wagi jest dużym estetą. Lubi otaczać się ładnymi przedmiotami i ładnie wyglądać. Jest dość żywe i sprytne. Bystre i inteligentne, nie ma problemów z nauką. Utalentowane tanecznie oraz muzycznie.
Skorpion 24 X - 21 XIWychowywanie małego Skorpiona to nie lada wyzwanie dla rodziców. Jest on bowiem dzieckiem bardzo upartym, nieuznającym żadnych autorytetów. Niezależny, słabo znosi krytykę. Jest typem człowieka – wojownika, gotowego postawić wszystko na jedną kartę by „po trupach” osiągnąć swój cel. W kontaktach z rówieśnikami bywa szorstki i agresywny. Mały skorpion jest bardzo inteligentny, lubi czytać. W szkole, poza utrzymaniem dyscypliny, nauczyciele nie mają z nich problemów. Jest bardzo dociekliwy, musi znać odpowiedź na każde nurtujące go pytanie. Jest przekonany o swojej wyjątkowości.
Strzelec 22 XI - 21 XIIStrzelec jest urodzonym optymistą. Uśmiech praktycznie nie schodzi z jego twarzy. Cechuje go spontaniczność i odwaga. Lider w grupie rówieśników. Niczego się nie boi, nie ma problemów z zawieraniem nowych znajomości. Mały Strzelczyk nie usiedzi w miejscu dłużej niż 5 minut. Ma ogromną potrzebę wyładowania swojej niespożytej energii. Musi się wybiegać i wyskakać a do tego potrzebuje swobody i wolnej przestrzeni. Dziecko spod tego znaku jest nieokiełznaną gadułą. W szkole idzie mu różnie. Jest bystry i inteligentny, jednak brakuje mu cierpliwości do przedmiotów które uzna za mało atrakcyjne. Ambitny i zdecydowany.
Koziorożec 22 XII - 19 IMały Koziorożec jest dzieckiem bardzo spokojnym, raczej pesymista. Sprawia wrażenie osoby smutnej, gdyż jest zamknięty w sobie i małomówny. Samotnik, często nazbyt poważny jak na swój wiek. Pod tą powłoką kryje się jednak bardzo wrażliwa dusza, która ma ogromną potrzebę miłości i ciepła. Lubi spokój i ciszę. Jest dobrym kolegą i opiekunem. Szybko się uczy, przejawia talenty w kierunku artystycznym. Jest pilny, dokładny i bardzo obowiązkowy. To typ ambitnego kujona, który wkłada wiele wysiłku aby osiągnąć swój cel. Każda porażka to dla niego prawdziwe nieszczęście.
Wodnik 20 I - 18 IINa pierwszy rzut oka niewiniątko, w rzeczywistości mały łobuziak. Mały Wodnik jest dzieckiem niezwykle energicznym i żywym, które chodzi swoimi ścieżkami. Nie usiedzi w miejscu, szybko nudzi i irytuje go rutyna. Jest przy tym osóbką bardzo wesołą i pocieszną, której ciężko narzucić dyscyplinę. Mało konfliktowy. Jest roztrzepany i roztargniony: często gubi rzeczy i zapomina co ma zrobić. Dlatego mimo iż jest bystry i inteligentny, może mieć też gorsze stopnie w szkole. Uwielbia podróżować. Ma poczucie swojej wyjątkowości.
Ryby 19 II - 20 IIIDziecko spod znaku Ryb to osoba bardzo wrażliwa i uczuciowa. Przez lata czuje się bezpiecznie jedynie w pobliżu rodziców oraz w towarzystwie ulubionego misia. Często ukrywa się w świecie bajek, marzeń i fantazji. Maluch bywa płaczliwy, nieśmiały i uległy, co mogą wykorzystywać rówieśnicy. Słucha rodziców, nie ma problemów z dyscypliną. Źle znosi duży rygor i ciągłe zakazy – to może spowodować, iż zamknie się w sobie. Dobrze się uczy, jest obowiązkowy. Kocha zwierzęta. Uzdolniony muzycznie i tanecznie. Ma rozwinięte poczucie estetyki.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ