Wybierz swoją kolorystykę
   

Od 1 stycznia 2013 roku obowiązują nowe przepisy, dotyczące zasad przyznawania jednorazowej zapomogi z tytułu narodzin dziecka – tzw. becikowego. Sprawdź co się zmieniło.Przeczytaj jakie zminay czekją na w 2013 roku w związku z tzw. becikowym Nowe zasady reguluje ustawa z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2012r., poz. 1255). Do tej pory becikowe wypłacane było rodzicom każdego nowonarodzonego dziecka. Od początku tego roku o zapomodze mogą zapomnieć ci, których dochód na członka rodziny przekracza 1922 zł netto (mowa tu o dochodach w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku o becikowe 2013).

Aby otrzymać becikowe, musisz złożyć wniosek w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej.

Do wniosku dołącz:

-Dokument tożsamości (np. ksero dowodu osobistego).
-Oświadczenie członków rodziny o wysokości dochodów.
-Zaświadczenie, iż byłaś pod opieka lekarską przynajmniej od 10 tygodnia ciąży. Zaświadczenie takie wydać może lekarz (niekoniecznie ginekolog) lub położna.
- Skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (kopia , lecz do wglądu potrzebny jest oryginał).
- Pisemne oświadczenie, że na dziecko nie pobrane zostało becikowe (na przykład przez ojca dziecka).

Jeśli wniosek zostanie wypełniony prawidłowo i złożony do roku od momentu narodzin dziecka, pieniądze powinny zostać wypłacone w ciągu 30 dni od jego złożenia.

07.01.2013


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ