Wybierz swoją kolorystykę
   
Współczesna medycyna serwuje nam coraz to nowsze metody uśmierzania bólu podczas porodu. Hipnoza matki podczas narodzin dziecka od wielu lat popularna jest w USA i Wielkiej Brytanii. Hypnobirthing zawitał również w Polsce.

Hipnoza matki podczas narodzin dziecka od wielu lat  popularna jest  w  USA i Wielkiej Brytanii. Hypnobirthing  zawitał  również w Polsce.  Stosowanie transu hipnotycznego przy porodzie jest bardzo skuteczną metodą łagodzenia bólu. Ogromną jej zaletą jest fakt, iż nie wymaga stosowania żadnych środków farmakologicznych oraz pozwala na bardzo spokojne i co ważne - świadome przeżycie narodzin maluszka.

Podczas porodu, hipnoterapeuta wprowadza kobietę w stan przyjemnego relaksu i podaje sugestie o tym w jaki sposób ma interpretować doznania, które wynikają ze skurczów macicy w czasie porodu. Rodząca jest świadoma tego co dzieje się z jej ciałem. Wie, kiedy nadchodzi skurcz, kiedy powinna przeć, jednak są to dla niej doznania bezbolesne. Kobieta odczuwa rozluźnienie, swobodnie oddycha co wpływa na lepszy i szybszy (nawet o kilka godzin!) przebieg porodu.

Ta metoda uśmierzania bólu podczas porodu jest całkowicie bezpieczna zarówno dla kobiety jak i dziecka. W każdej chwili można wycofać sugestie hipnotyczne. Warunkiem powodzenia jest wiara w tę metodę i oczywiście poddanie się jej.

Niestety hipnoza podczas porodu nie jest w Polsce powszechnie dostępna. Jej zastosowanie wiąże się z kosztami.

29.12.2012

Hipnoza przy porodzie - - dyskutuj na naszym forum

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ