Wybierz swoją kolorystykę

Kalendarz Twojej ciąży - jesteś w 1 tygodniu ciąży

   

1 tydzień ciąży

ciąża - 2 tydzień

WYBIERZ TYDZIEŃ CIĄŻY
TYDZIEŃ 1

CHCĘ MIEĆ DZIECKO. Jeśli wspólnie z partnerem podjęłaś tę ważną decyzję, to mocno trzymamy za Was kciuki.
Powodzenia!

Dziecko

Na razie istnieje tylko w Twoich marzeniach. Zapewne nie możesz się doczekać, kiedy je zobaczysz. Spokojnie. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z Twoim planem, już za około 40 tygodni będziesz je mogła wziąć w ramiona.

Ty

Właśnie rozpoczyna się ostatnia miesiączka przed całym okresem ciąży. Zapamiętaj jej datę, a najlepiej zapisz – podczas wizyty u ginekologa, lekarz na pewno o nią zapyta.
Teraz czujesz się z pewnością rozdrażniona. Męczysz się z comiesięcznymi dolegliwościami, związanymi z menstruacją. Dobra wiadomość: następna miesiączka dopiero po urodzeniu maleństwa!

To ważne!

Jeśli planujesz ciążę, zapewne Twój lekarz zlecił Ci wykonanie podstawowych badań na obecność przeciwciał toksoplazmozy, różyczki i cytomegalii. Jeśli jeszcze ich nie wykonałaś, zrób to jak najszybciej. Poczęciu maleństwa służyć będzie zdrowy tryb życia . Rzuć palenie, zrezygnuj z picia alkoholu. Dużo się ruszaj i wypoczywaj. Zbilansuj swoją dietę. Zadbaj, aby znalazły się w niej produkty lekkostrawne. Twój jadłospis powinien zawierać chude mięso, warzywa, owoce, ryby morskie. Zgodnie z zaleceniem lekarza zażywaj kwas foliowy – w ten sposób zminimalizujesz ryzyko wystąpienia u maleństwa wrodzonych wad układu nerwowego.
Tagi: kiedy zajść w ciążę, konflikt serologiczny, kwas foliowy, planowanie ciąży, przygotowanie do ciąży
Najnowsze filmy
Zobacz, jak wygląda Maluszek przed narodzinami! Dzięki uprzejmości Influmed możesz przyjrzeć się z bliska, tydzień po tygodniu, jak rozwija się Maleństwo.

25 tydzień ciąży

27 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży

31 tydzień ciąży
konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ